Česká verze Deutsch version English version formátovat aktuální stranu pro tisk a tisknout

O nás

V této sekci bychom Vás rádi v krátkosti seznámili s vývojem, filozofií a cíli naší firmy.

Firmu DYNACORD profi sound jsme založili v září roku 1997.

Naše představa dobrého zvuku:

Zvuk musí rovnoměrně pokrývat celý divácký prostor. V každém místě musí být naprostá srozumitelnost a čitelnost jednotlivých nástrojů. Zvuk musí být v celém spektru vyvážený. Nesmí ohlušovat, naopak musí být příjemný a zároveň mohutný; silný, nezkreslený a brilantně čistý (žádné šumy, které produkují levné komponenty), musí mít dynamiku s patřičnou výkonovou rezervou.

Během stavby našeho zvukového systému jsme vyzkoušeli celou řadu přístrojů různých značek. Měli jsme tak možnost na vlastní uši slyšet, jak se který přístroj chová, vyzkoušet si jeho ovládání a hlavně jakým způsobem ovlivňuje výslednou kvalitu celého systému.
V této souvislosti bychom chtěli poděkovat zejména firmě DYNACORD – EVI AUDIO ze SRN, která nám přístroje (aparaturu) na vyzkoušení ochotně zapůjčila.
Po prvních dvou letech hledání a laborování, jsme dosáhli poměrně uspokojivého výsledku.
Při hodnocení prvních dvou let naší práce, jsme došli k závěru, že správná cesta, která vede k opravdu dobrému zvuku, je přes nejkvalitnější techniku od firem, které jsou světovými špičkami v oboru. Jako jsou Elektro Voice, Klark Teknik, Yamaha, dbx, Midas, Shure, Akg …
Výsledná kvalita celého systému je daná jeho nejslabším článkem. Stačí jeden nekvalitní ekvalizér nebo například mikrofony nevalné úrovně a výsledek veškerého snažení může být zmařen.To neplatí pouze o elektronických komponentech a reproboxech; neméně důležité jsou kvalitní kabely, konektory, stojánky a ostatní příslušenství. Co by byl platný sebe kvalitnější systém, kdyby zpěváka, kvůli vadnému kabelu nebylo slyšet.
Tomuto jsme podřídili veškerá další rozhodnutí. Protože opravdu dobré komponenty jsou také velice nákladné, veškerý zisk firmy vkládáme do nákupu nové techniky.

Stejně důležitá jako kvalitní technika, je odborná a zkušená obsluha. Proto dbáme na neustálé zvyšování kvalifikace techniků a motivujeme je k co nejlepším výkonům. Všichni naši technici jsou pro věc zapáleni a jejich práce je zároveň jejich koníčkem.

Důležitou součástí této práce je celkový design; pořádek na scéně, přehlednost zapojení, vzájemná komunikace, spolehlivá doprava a zajištěný servis.

Po čtyřech letech existence naší firmy, jsme se rozhodli, že našim zákazníkům nabídneme celkové technické zajištění produkcí. Kromě ozvučení zajistíme také kvalitní světelnou show, pódium, zastřešení nebo ground support.
Po zkušenostech s budováním zvukové aparatury, jsme nakoupili otočné hlavy (moving head) od renomované firmy – Martin a scannery od JB-lighting. Vyzkoušeli jsme několik ovládacích pultů a zvolili jsme MA Lighting pro jeho kompatibilitu s pultem na statická světla.

Rudolf Hálek
Dynacord profi sound

www.dsound.cz (c) MIREC 2002-2008